Kraków z przewodnikiem

Pierwsze zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem

Jesteś pierwszy raz w Krakowie, a nie wiesz, gdzie iść, co robić, co zwiedzać? Pomożemy Ci w organizacji Twego czasu w mieście, doradzimy, mamy zawsze najświeższe informacje, co się w naszym mieście dzieje.

Każdy z nas jest inny. Każda grupa ma swój charakter. Napisz do nas, a ułożymy dobry plan! Jesteśmy szczerzy: nie opowiemy Ci historii Polski i Krakowa w 2 minuty. Jak na tysiąc lat, 2 minuty to trochę za mało... W kolejne 10 minut nie "polecimy" z Rynku, trzeba przecież zobaczyć Barbakan i Teatr Słowackiego. Tylko po co się spieszyć? By "zaliczyć" kolejny zabytek? W dwie godziny możemy w końcu "zobaczyć" wiele zabytków, zatem... nie pójdziemy z Wami na 15 minut na Wawel! Nie, nie o to chodzi.

Jak już coś robić, to robić porządnie. Każdy może przejść z przewodnikiem w ręku i wyczytać więcej informacji, niż podają w ciągu dwóch godzin przewodnicy "Free Walking Tours". Oczywiście, można im nie płacić. Nam też płacisz po zwiedzaniu - jeśli jesteś niezadowolony, możesz tego nie uczynić. Do tego jednak nie dojdzie - my szanujemy Twój czas i oczekiwania. Nie mówimy Ci: "indywidualnie po skończonej wycieczce możesz dowiedzieć się więcej". Jesteśmy do Twej dyspozycji. Zapraszamy na pierwszy raz po Krakowie! Nie trać czasu!

Pierwszy raz Kraków przewodnik zwiedzanie

Zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie

Zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie z przewodnikiem

Gdy Państwo przyjeżdżacie pierwszy raz do Krakowa, proponujemy na początku spacer po Starym Mieście w Krakowie. Zobaczymy najważniejsze budowle Rynku krakowskiego, dawniej pełnego kupców, a dziś turystów. Odwiedzimy kościół Mariacki. Przejdziemy Drogą Królewską, którą tryumfowali królowie i wodzowie. Odwiedzimy dawną Akademię Krakowską, gdzie studiują żacy i pospacerujemy na miejscu dawnych murów miejskich. Zajrzymy również do niektórych kościołów krakowskich.

Zwiedzanie Rynku Głównego z przewodnikiem po KrakowieZwiedzanie Kościoła Mariackiego z przewodnikiem po KrakowieZwiedzanie Drogi Królewskiej w Krakowie z przewodnikiemZwiedzanie dzielnicy uniwersyteckiej w Krakowie z przewodnikiemZwiedzanie dzielnicy uniwersyteckiej w Krakowie z przewodnikiem

Zwiedzanie Starego Miasta

Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego

Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego w Krakowie z przewodnikiem

Kolejna propozycja dla Państwa, którzy po raz pierwszy przyjechaliście do Krakowa, to zwiedzanie Wawelu. Stojące nad brzegiem Wisły wzgórze ma bardzo bogatą historię. Już u schyłku X w. na Wzgórzu Wawelskim znajdował się ośrodek władzy książęcej, a na początku XI w., rezydencja biskupów. W XIV w. zbudowano okazały zamek i katedrę w stylu gotyckim. W XVI w. Zygmunt Stary przebudował rezydencję i powstał wspaniały zamek renesansowy, a w katedrze kaplica grobowa tego władcy i jego syna Zygmunta Augusta.

Zwiedzanie Katedry na Wawelu z przewodnikiemZwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu z przewodnikiemOkolice WaweluLegendy krakowskie

Zwiedzanie Wawelu

Zwiedzanie Kazimierza i Podgórza

Zwiedzanie Kazimierza i Podgórza z przewodnikiem po Krakowie

Kiedyś leżał na wyspie, otaczały go wody rzeki Wisły. Miasto Kazimierz zamieszkane było przez Żydów i chrześcijan, a jego nieodłącznym elementem były synagogi i kościoły. Kazimierz miał dwa centra: Plac Nowy i Plac Wolnicę, jednak jego symbolem stała się Ulica Szeroka. Jak przed wiekami, na ulicach Kazimierza jest tłoczno i gwarno, a życie trwa przez całe dnie i noce.

Podgórze położone po drugiej stronie Wisły, ma długą historię, choć miasto założone zostało przez Austriaków. W Podgórzu Niemcy utworzyli getto dla Żydów w czasie II wojny światowej.

Historia Żydów w Krakowie z przewodnikiemZwiedzanie synagog na Kazimierzu z przewodnikiem po KrakowieZwiedzanie Kazimierza chrześcijańskiego z przewodnikiem po KrakowieZwiedzanie Podgórza w Krakowie z przewodnikiemZwiedzanie getta krakowskiego z przewodnikiem

Zwiedzanie Kazimierza i Podgórza

Czas wolny w Krakowie

Zwiedzanie miasta, zabytki, muzea, natura. Wiele wrażeń, ale trzeba przecież odpocząć i się zrelaksować, by kolejnego dnia udać się na kolejny spacer po mieście :) Jak praktycznie wykorzystać czas wolny w Krakowie po zwiedzaniu z przewodnikiem? Gdzie iść do kina, teatru, na basen? W naszym mieście jest wiele atrakcji, co Państwu podpowiemy, by być zadowolonym.

Info Czas wolny